• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez uczniów klas V i pań: Agnieszki Gamrat i Agnieszki Kołodziej. W tym roku szkolnym był to wyjątkowy dzień, ponieważ oprócz nauczycieli i personelu szkoły gościliśmy nauczycieli z partnerskich szkół projektu Comenius. Byli wśród nich Włosi, Portugalczycy, Turcy, a także goście z Belgii i Walii. Akademia z uwagi na barierę językową przygotowana została w formie żartobliwych skeczy i pokazu mody oraz parodii reklam telewizyjnych. Na zakończenie wszyscy nauczyciele naszej szkoły, personel oraz goście otrzymali przygotowane ozdobne,  kolorowe kartki z życzeniami .

• Noc Naukowców

• W dniu 26 września 2014r. klasy piąte wyjechały na wyjątkową wycieczkę do Krakowa. Miała ona charakter naukowy i poznawczy, ponieważ w tym dniu Uniwersytet Jagielloński przygotował dla dzieci i młodzieży Małopolską Noc Naukowców. Udaliśmy się na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, której hasłem przewodnim było: ZROZUMIEĆ NIEPOJĘTE. Uczestniczyliśmy w wykładzie naukowym „ Rozmaitości ze świata fizyki”, na którym wykładowca dr Marek Gołąb pokazywał wiele doświadczeń fizycznych wyjaśniających wiele zjawisk fizycznych. Uczelnia zapewniła wiele atrakcji. Wystawy i pokazy interaktywne można było oglądać na holu głównym, uczestniczyć w konkursach i doświadczeniach pokazywanych przez naukowców.

Odwiedziliśmy również Muzeum  Uniwersytetu Jagiellońskiego  Collegium Maius, gdzie przygotowano wystawę matematyczną interaktywną – nauka przez zabawę.

Po intensywnych doznaniach naukowych przeszliśmy spacerem po Krakowie do Kina Kijów na koncert Mateusza Ziółko, wokalisty, pianisty, autora muzyki i tekstów oraz zwycięzcy III edycji programu „The Voice Of Poland”.  Kunszt wokalisty wprawił wszystkich w cudowny nastrój i mimo późnej pory wytrwaliśmy do końca.

Za rok na pewno pojedziemy na kolejną edycję Nocy Naukowców.