Ogłoszenie

  • Wycieczka do Krakowa klas 2a i 3a, 8.05.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    8 maja 2024 r. klasy 2a i 3a pod opieką wychowawczyń: Barbary Starzyk i Katarzyny Mąki oraz pań: Sylwii Sikory i Ewy Dyduch były na wycieczce w Krakowie.

     Pierwszym punktem programu było oglądanie przedstawienia pt. „Pippi” w Teatrze Ludowym. Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską, śpiewem i tańcem, kostiumami, scenografią oraz odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi, które nadawały odpowiedni klimat kolejnym scenom spektaklu.

    Potem zwiedzali Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej. Zobaczyli wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę. Następnie drugoklasiści we wnętrzu tipi odkrywali kulturę Indian, poznawali ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Ścigali się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie i przestrzeganiu reguł.

    Natomiast trzecioklasiści w igloo odkrywali fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Aktywizujące ćwiczenia dały dzieciom możliwość poznania tradycyjnej strony życia Innuitów.

    Zwieńczeniem pobytu w Wioskach Świata były zakupy pamiątek w sklepiku z rękodziełem, z różnych stron świata.

               

  • Kolejny sukces naszych uczniów…, 07.05.2024r.

    Kolejny sukces naszych uczniów z klasy 1a i 2a – Kacpra Śladowskiego oraz Emilii Kuś w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zaczarowany świat baśni braci Grimm”.

    W dniu 7 maja 2024 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM””, z okazji przypadającej w tym roku 165. rocznicy śmierci Wilhelma Grimma.

    Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. 

    Naszym uczniom, pomimo dużej konkurencji, udało się zdobyć wyróżnienia. Serdecznie im gratulujemy!

  • Dzień Patrona – 7 maja 2024 roku

    Zapraszamy do Galerii

    Dnia 16 listopada 1971 roku naszej szkole nadano imię Henryka Sienkiewicza. W maju przypada 178 rocznica urodzin naszego patrona.  Z tej okazji klasa IV a, w budynku na ul. Mariackiej,  przygotowała apel upamiętniający sylwetkę noblisty. Na występ złożyły się informacje o Henryku Sienkiewiczu, wywiad z samym autorem „Krzyżaków”, „Trylogii” czy „Quo Vadis”, występy postaci z książek i piosenki w wykonaniu młodych artystów i artystek. Oklaski na zakończenie pozwalają przypuszczać, iż apel podobał się zgromadzonym uczniom i nauczycielom.

    Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, od samego rana uczniowie klas 2-4 pełnili wartę honorową przy popiersiu Henryka Sienkiewicza.

     

    Na zakończenie uroczystości zostały rozdane nagrody w konkursach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, oto wyniki:

    Konkurs plastyczny: Ulubiona postać z książek skandynawskich autorów:

    I miejce – Julia Gil, klasa IVa;

    II miejsce – Filip Żurek, klasa IIb;

    III miejsce – Michalina Pałka, klasa Ia.

    Konkurs na najlepsze przebranie za postać ze skandynawskich książek:

    I miejce – Laura Majda, klasa IVb;

    II miejce – Aleksandra Konderak, klasa Ic;

    III miejce – Antoni Chmura, klasa IVb.

    Wszystkim gratulujemy!

     

  • „Jestem Polakiem, jestem Polką”

    Na przełomie kwietnia i maja klasy realizowały II etap przedsięwzięcia „Jestem Polakiem, jestem Polką”.

    Dzieci wysłuchały pogadanek na temat genezy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i powstania Święta Konstytucji 3 Maja.  

    Pierwszaki i drugoklasiści malowali flagę Polski i obrazki tematycznie związane ze świętem. Układali i uzupełniali zdania o Polsce i konstytucji oraz poznali symbole Polski rozwiązując rebusy i krzyżówki.

    Trzecioklasiści po wysłuchaniu tekstu „Święto Narodowe Trzeciego Maja” udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące go i zadawali pytania do fragmentów, które ich najbardziej zainteresowały. Potem wykonywali tematyczne zadania utrwalające poznane treści.

    Uczniowie słuchali pieśni patriotycznej „Mazurek 3 Maja” i analizowali jej treść. Klasy odbywały spacery patriotyczne do miejsc związanych z historią Polski i Wolbromia. Organizatorki akcji udekorowały szkołę chorągiewkami w barwach narodowych oraz plakatami prezentującymi twórców Konstytucji 3 maja.

     

     Organizatorki akcji:

      Katarzyna Mąka i Edyta Oleksy

  • Pamięć i tożsamość. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Zapraszamy do Galerii  

    26 kwietnia 2024 roku uczniowie młodszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Wolbromiu uczcili rocznicę Konstytucji 3 Maja uroczystym apelem przygotowanym przez klasy 4.

  • Erasmus+ w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wolbromiu, czyli grupowa mobilność uczniów w Portugalii

    Zapraszamy do Galerii  

    W dniach 18-25 kwietnia uczniowie klas siódmych i ósmej brali udział w mobilności grupowej do Portugalii w ramach międzynarodowego projektu programu Erasmus +. Celem wyjazdu była realizacja zadań wynikająca z harmonogramu projektu, integracja kulturowa oraz doskonalenie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Zajęcia projektowe uczniowie realizowali w szkole goszczącej w Casal de Cambra w Portugalii.

    W dniu przyjazdu, tj. 18 kwietnia po zakwaterowaniu udaliśmy się pociągiem do Setubalu- miasta portowego położonego nad północnym brzegiem zatoki , u ujścia rzeki Sado do Oceanu Atlantyckiego. Piękna pogoda pozwoliła nam na spacer po mieście i nawet na krótkie plażowanie. Jednak głównym celem naszej wycieczki miał być rejs i  podziwianie na żywo delfinów w ich naturalnym środowisku. Okazało się, że była to świetna atrakcja nie tylko dla naszych uczniów, (ale również opiekunów).

    W drugim dniu, 19 kwietnia, wybraliśmy się do naszej szkoły partnerskiej do Casal de Cambra. Solidaryzując się z gospodarzami, ubraliśmy się na niebiesko, ponieważ w tym dniu szkoła obchodziła dzień zapobiegania przemocy wobec dzieci. Apel i występy odbywały się na świeżym powietrzu, wtedy też nasi uczniowie po raz pierwszy na żywo spotkali się ze swoimi rówieśnikami(wcześniej mieli okazję poznać się tylko za sprawą social mediów i spotkania online na platformie Zoom). Z pewną dozą nieśmiałości rozpoczęły się pierwsze rozmowy, w języku angielskim oczywiście. Później wspólnie  z naszymi portugalskimi partnerami wzięliśmy udział w warsztatach Ubuntu –to zajęcia oparte na pięciu filarach: samoświadomość, pewność siebie, empatia, odporność psychiczna i służba, czyli pomaganie innym. Główne motto Ubuntu to „jestem, ponieważ ty jesteś”. Podczas wspólnej integracji było dużo zabawy i  śmiechu.

    W sobotę udaliśmy się do miejscowości Sintra. Jest to wspaniałe portugalskie miasteczko, położone wśród wzgórz oraz malowniczych krajobrazów Serra de Sintra, gdzie znajdują się wiekowe zamki, cudowne wille i majestatyczne pałace. My mieliśmy już zarezerwowane bilety do Palᾰcio Nacional da Pena. Ten piękny pałac jest wybitnym przykładem dziewiętnastowiecznej architektury epoki romantyzmu. Pałac otaczają zalesione tereny Parque de Pena, gdzie znajdują się leśne ścieżki, ukryte szlaki wijące się wokół ogromnych głazów, bujne ogrody paproci oraz spektakularne widoki. Następnie udaliśmy się na Cabo de Roca –  który stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Na znajdującym się tu pomniku przeczytamy: „Aqui, onde a terra se acaba e o mar começa”, czyli „Gdzie ląd się kończy, a morze zaczyna”.

    W niedzielę przyszedł czas na zwiedzanie stolicy Portugalii- Lizbony. Lizbona położona jest na siedmiu wzgórzach, więc chodzenia pod górę było sporo, ale nikt nie narzekał. Dzięki naszej przewodniczce, pani Malwinie, poznaliśmy historyczne ulice i najsłynniejsze zabytki. Lizbona może pochwalić się wieloma pięknymi dzielnicami, z których największą popularnością cieszy się najstarsza z dzielnic, czyli Alfama, charakteryzująca się bardzo wąskimi i krętymi brukowanymi nierówną kostką uliczkami. To właśnie na jej terenie pod koniec XIX wieku narodziła się muzyka fado. Kolejnym punktem wycieczki była dzielnica Belém, gdzie udaliśmy się miejskim autobusem mijając most Ponte 25 de Abril. Tam zwiedziliśmy Mosteiro dos Jeronimos czyli Klasztor Hieronimitów oraz Pomnik Odkrywców- upamiętniający portugalskich marynarzy, odkrywców, misjonarzy czy naukowców, tak mocno związanych z tym miejscem. Podobno budowę klasztoru rozpoczęto jako wyraz wdzięczności za udaną wyprawę Vasco da Gamy do Indii. Budynek jest naprawdę okazały. W tym miejscu mieliśmy okazję skosztować słynnych pastéis de Belém, czyli ciasteczek z kremem budyniowym i te właśnie oryginalne można kupić jedynie w cukierni przy Rua de Belém. Wszystkie inne miejsca oferują pastéis de nata, czyli wyrób naśladujący oryginał, ale nie przyrządzony z sekretnego przepisu. Lizbona to urokliwe miejsce, w którym między budynkami powiewa pranie, żółty tramwaj numer 28 pnie się do góry wąskimi drogami, a z ulicznych kawiarni dobiegają dźwięki portugalskiej muzyki fado.

    Poniedziałek, 22 kwietnia, to kolejna wizyta w szkole, gdzie na naszych uczniów czekały już warsztaty ekologiczne. Młodzież pracowała w grupach, wspólnie opracowywali rozwiązania dla globalnych problemów. Wszyscy byli zachwyceni zajęciami, gdyż odbywały się na świeżym powietrzu, pogoda dopisywała i nauczyciele portugalscy okazali się bardzo otwarci i pomocni. Młodzież portugalska w krótkiej prezentacji opowiedziała o swoim kraju i szkole. Oczywiście później przy poczęstunku, z każdego kąta słychać było spontaniczne  i rozmowy.

    We wtorek wspólnie z naszymi gospodarzami udaliśmy się do Fatimy. Podróż autokarem minęła nam bardzo przyjemnie za sprawą śpiewających - zarówno portugalskich jak i polskich - uczniów. Było bardzo wesoło, aż miło było patrzeć i słuchać, jak rozmawiają ze sobą w języku angielskim. Fatima to jedno z najważniejszych miejsc dla pielgrzymów w Europie. Przyjeżdżają tutaj miliony chrześcijan, którzy pragną pomodlić się w miejscu objawień. Sanktuarium w Fatimie to przepiękne miejsce, po którym oprowadzała nas siostra zakonna, opowiadając bardzo szczegółowo historię trzech pastuszków, którym ukazała się Maryja. Po zwiedzaniu był czas na posiłek i zakup pamiątek. Kolejnym punktem tego dnia była jeszcze wizyta w Klasztorze w Batalha- wspaniałym przykładzie architektury i sztuki gotyku wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Nazaré –  nadmorskie miasteczko, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękną, rozległą piaszczystą plażę. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.

    Środa, 24 kwietnia, to ostatni dzień w szkole partnerskiej. Na początek zaliczyliśmy zajęcia z kodowania, a następnie, coś nowego, wspólne ćwiczenia jogi. Uczniowie klasy 7a, Maria Zając i Igor Skorupa, przygotowali prezentację, w której opowiedzieli  swoim zagranicznym kolegom o naszej ojczyźnie. Były też występy artystyczne naszej młodzieży. Amelia Sikora pięknie zaśpiewała piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „ Lubię wracać tam, gdzie byłem już”, a Michalina Gajowiec i Antonina Kuś wspaniale przekazały swoje emocje, prezentując wspólny taniec. Uczniowie mieli w tym dniu również zajęcia z robotyki i programowania. We wcześniej przygotowanym miejscu odbył się piknik międzynarodowy. Zarówno uczniowie z Portugalii przygotowali swoje smakołyki,  jak i polska młodzież przywiozła „coś polskiego” aby poczęstować gospodarzy. Było bardzo kolorowo i smacznie. Z pełnymi brzuchami i dodatkowymi kaloriami wybraliśmy się na spacer po Casal de Cambra. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Ciężko było im zejść z boiska tak dobrze się bawili. Ostatnim punktem programu było wręczenie certyfikatów naszym uczniom. Pamiątkowe upominki i zdjęcia zakończyły nasz pobyt w portugalskiej szkole. Na pożegnanie pojawiły się nawet łzy wzruszenia, młodzież bardzo się ze sobą zaprzyjaźniła. Mamy nadzieję, że będzie okazja do ponownego spotkania, tym razem u nas, w Wolbromiu.

    25 kwietnia wróciliśmy do domu. Pobyt w Portugalii był piękną przygodą zarówno dla uczniów jak i dla nas nauczycieli. Wszystkie spotkania, rozmowy, wspólnie spędzony czas z pewnością zaprocentują w przyszłości. Nasza młodzież ma olbrzymi potencjał i marzenia, do których dąży. Program Erasmus + na pewno pozwolił im otworzyć się na świat, nauczyć samodzielności i komunikatywności. To wspaniała przygoda, która pozostanie jednym z najlepszych wspomnień w życiu! Pomoże młodzieży w przyszłości zrealizować ich marzenia!

    Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub podmiotu udzielającego dotacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

  • Międzynarodowy Dzień Książki, 25.04.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    Dzisiaj obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Książki. Korytarze zapełniły się  postaciami ze skandynawskich utworów dla dzieci i młodzieży. Włóczykije włóczyły się od drzwi do drzwi, Małe Mi były na wszystkich obrażone i nic im nie pasowało, Pippi z całą zgrają swoich bliźniaczek dokazywała od pierwszego do ostatniego piętra. Gdzieniegdzie przemykały Muminki, dzieci z Bullerbyn i postacie z Baśni Andersena. Całości dopełniały rysunki tych samych postaci wykonane przez uczniów klas 1-4.

                      To był naprawdę bardzo kolorowy i pełen wrażeń dzień dla całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim dla klas I, ponieważ właśnie dzisiaj odbyło się ich pasowanie na czytelnika. Najmłodsi w naszej braci szkolnej śpiewająco zdali sprawdzian na czytelników, odpowiadając na najtrudniejsze pytania.  Wiedzą, jak obchodzić się z książką, mogą dzielić się ze starszymi kolegami, a recytacją tekstu ślubowania, zawstydzić niejednego aktora. My – dorośli możemy im życzyć tylko jednego, aby w kolejnych klasach tak ochoczo i z wypiekami na twarzy poznawali kolejne historie zaklęte w książkach.

     Wyniki konkursu na najciekawsze przebranie i najładniejszą ilustrację do książek skandynawskich autorów ogłosimy 7 maja 2024r., wtedy też wręczymy nagrody.

  • Sukces uczniów naszej w szkoły w Powiatowym Konkursie OMNIBUS, 23.04.2024

    23 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu OMNIBUS.
    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły zdobyło wysokie miejsca:
    Natalia Brzezińska z klasy 2a została Omnibusem Klas Drugich, a Piotr Tarnówka z klasy 3c zdobył tytuł Omnibusa Klas Trzecich Powiatu Olkuskiego.
    Serdecznie gratulujemy!

  • Wyniki konkursu „Moja biblioteczka”

    Wyniki konkursu „Moja biblioteczka”:

    I miejsce: Sara Guzek, klasa II c

    II miejsce: Elwira Koćma, klasa I b

    III miejsce: Antoni Laskowski, klasa III c

    Nagrody zostaną wręczone dnia 26.04.2024r. podczas apelu. Gratulujemy!!!!

    Konkurs „Jesienne książkobranie” przedłużamy do 31.05.2024 r., gdyż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym momencie w książkobraniu przodują 4 klasy: 4b, 3a, 1c i 4a.

  • Sukces uczennicy klasy 7b – Antoniny Kuś w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Magiczne Okienko" 2024”!

    Zapraszamy do Galerii  

    Dzieci i młodzież naszej szkoły miała możliwość zmierzenia się z innymi  uczestnikami, z całej Polski, biorąc udział w osiemnastej edycji  konkursu Miejskiego Ośrodka  Kultury w Radlinie „Magiczne okienko – Magia kwiatów”.

    Tematem tegorocznego konkursu były kwiaty. Zachwycające w swojej urodzie, barwie, kształcie i fakturze… Są ozdobą naszych ogrodów, dają możliwość tworzenia wspaniałych kompozycji na rabatkach i w doniczkach. Sprawiają, że nasze życie jest piękniejsze!

    Celem organizatorów konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej oraz propagowanie różnych technik malarskich i graficznych wśród dzieci i młodzieży. Etap szkolny prowadzony był przez nauczyciela plastyki i muzyki p. Renatę Kaczmarczyk.

    Dziś znamy już wyniki konkursu i miło nam poinformować, że tytuł laureata i wyróżnienie w tym konkursie, w swojej grupie wiekowej, otrzymała Antonina Kuś z klasy 7b!

    Antonina zaczarowała jury konkursowe lekkością wykonania kwiatów, secesyjną płynnością ruchów ręki, wirtuozerią barw, kunsztem zatrzymania ich ulotności i piękna w obrazie.

    Antoninie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom etapu szkolnego, w liczbie 60 osób, dziękujemy za oddanie pięknych prac na konkurs.

     Malując czy rysując, dzielicie się z innymi tym co macie najpiękniejsze – własną wrażliwością!

  • Konkurs plastyczny „Zaczarowany świat Braci Grimm”, 16.04.2024

    Dnia 16 kwietnia 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu organizowanego przez PiMBP w Olkuszu. W eliminacjach wzięło udział 13 uczniów z klas 1-3.

    Jury w składzie:

    Renata Kaczmarczyk

    Beata Batko

    Małgorzata Sosnowska

    wybrało do etapu powiatowego prace:

    Emilii Kuś z klasy 2a

    Kacpra Śladowskiego z klasy 1a

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wygranej w etapie powiatowym.

  • Finał Powiatowego Konkursu Matematycznego „DEXTER”, 10.04.2024

    10 kwietnia 2024r.  w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego „DEXTER”.  Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z kas trzecich. Bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Kuś z klasy 3b, który zdobył II miejsce.

    Jak się okazuje Franek jest nie tylko Małym Mistrzem Ortografii Powiatu Olkuskiego, ale i Wicemistrzem Matematyki Powiatu Olkuskiego

    Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo FRANEK !!!

  • Eliminacje do międzynarodowego Festiwalu SANCTA MARIA

    W kwietniu w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do międzynarodowego Festiwalu SANCTA MARIA pt. "W drodze do Nieba z Maryją" organizowanego przez zespół szkolno przedszkolny nr 6
    w Częstochowie. Prace zostały przesłane do Częstochowy w oczekiwaniu na wyniki mocno trzymamy kciuki.


    Zespół katechetyczny
    Edyta Kuś
    Siostra Denisa
    ks. Waldemar Kuś

     

  • Uwaga rodzice! Są wolne miejsca w przedszkolu

    W związku z wolnymi miejscami w przedszkolu dla dzieci 3-4 – letnich w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Wolbromiu, ul. Piłsudskiego 25

    z dniem 19.04.2024 r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca. Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariatach szkół i na szkolnych stronach internetowych.

    Wolne miejsca w przedszkolu  

  • Wycieczka klasy 1b i 3c, 5.04.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    W dniu 5 kwietnia, klasy 1b i 3c wraz z opiekunkami Edytą Oleksy, Urszulą Marcinkowską, Barbarą Olewińską i Ewą Dyduch wyruszyły na wycieczkę na Śląsk. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl "Karolcia". Sztuka była bardzo emocjonująca i poruszająca, a aktorzy wspaniale odegrali swoje role, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród naszych uczniów.

    Po spektaklu udaliśmy się do Funzeum w Gliwicach - interaktywnego centrum nauki, które oferuje atrakcje i eksperymenty z dziedziny nauki, technologii, inżynierii, matematyki i sztuki. Nasi uczniowie mieli tam okazję zdobywać wiedzę poprzez zabawę i eksperymentowanie. Nagrodą dla wszystkich po tej niezwykle inspirującej przygodzie, była wspaniała zabawa na ogromnym placu zabaw.

    Cała wycieczka była udana i pomimo zmęczenia warto było spędzić ten dzień w taki sposób. Dzieci wróciły do domów z uśmiechem na twarzach i dużą dawką pozytywnych wspomnień. Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki będą równie udane i ciekawe.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

    „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” – to hasło tegorocznego święta książki.

    W naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI będziemy obchodzić 25 kwietnia.

    Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-4 do wzięcia udziału w konkursach uświetniających ten dzień:

    • Przebierz się za postać z książek Astrid Lindgren (np.: „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Smalandii”, „ Pippi Pończoszanka” i inne , Tove Jansson („Muminki”) lub innych skandynawskich pisarzy (25 kwietnia).
    • Narysuj swoją ulubioną postać z książek skandynawskich autorów (na prace czekamy do 24 kwietnia).

    W tym dniu odbędzie się także pasowanie na czytelnika uczniów klas 1 i rozstrzygnięcie fotograficznego  konkursu „Moja biblioteczka”.

    Serdecznie zapraszamy!!!

     

  • Góra Grosza 2024

    Jak co roku w naszej szkole i przedszkolu odbyła się wielka zbiórka monet- „Góra Grosza”.  Najlepsze co można dać dziecku to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Celem ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną potrzebującym dzieciom, w szczególności wychowującym się poza własną rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych na terenie całej Polski.

    Zarówno uczniowie jak i przedszkolaki nie zawiedli, każdy przyniósł ile mógł, w myśl zasady: „ Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Ostatecznie zebraliśmy 486 złotych i 77 groszy.

     

    Celem akcji było również działanie edukacyjne mające na celu pokazać dzieciom jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu osób i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Serdeczne podziękowania klasie 4c, która pomagała w  zbiórce. Udział w akcji pomógł uzmysłowić dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

     

                                                                                                              Małgorzata Sosnowska

               Aneta Gajowiec

                                                                                                         Wioletta Pacia

                                                                                                         Sylwia Sikora

  • Deklaracja Dostępności

    Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony internetowej

    Wstęp deklaracji:

    Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Wolbromiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://sp1wolbrom.edupage.org/

    • Data publikacji strony internetowej: 13.01.2014
    • Data ostatniej istotnej aktualizacji: brak

    Dane teleadresowe jednostki:

    Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Wolbromiu

    32-340 Wolbrom ul. Mariacka 28

    tel/fax.: 32 644 10 69

    e-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

    Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-10-30.
     

     

    Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

    • zamieszczone informacje w postaci załączników są w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji,
    • filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
    • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
    • zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych,
    • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
    • część plików nie jest dostępnych cyfrowo.

     

    Ułatwienia na stronie internetowej

    Strona internetowa posiada następujące ułatwienia:

    • podwyższony kontrast,
    • skala szarości
    • wysoki kontrast
    • jasne tło
    • podświetlane linki
    • czytelna czcionka

    Data sporządzenia deklaracji

    Deklarację sporządzono dnia 2019-11-03

    Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

    Skróty klawiaturowe

    Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

    Informacje zwrotne i dane kontaktowe

    Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Edyta Oleksy 
    e-mail: 
    sekretariat@zsp.wolbrom.pl
    Telefon: 32 644 10 69

    Procedura wnioskowo-skargowa

    Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.

    Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub element strony chodzi oraz sposób kontaktu.

    Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

    Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

    Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

    • Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu
    • Adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu, ul. Mariacka 28, 32-340 Wolbrom
    • E-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

    Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

     

     

    Dostępność architektoniczna:

    Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Mariacka 28, 32-340 Wolbrom

    1. Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Mariackiej. Do wejścia tego prowadzą schody, które nie posiadają podjazdu dla wózków. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.
    2. Przy wejściu głównym do szkoły znajduje się dzwonek, z którego można skorzystać w godzinach pracy szkoły. Nie ma zamontowanych głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo  dla osób niewidomych i słabowidzących.
    3. Ponadto są jeszcze dwa wejścia: od strony hali sportowej oraz od boiska sportowego szkolnego – dostępne
    4. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi na portierni.
    5. W budynku na każdym poziomie ( parter, pierwsze piętro i drugie piętro) znajduje się korytarz z dwiema klatkami schodowymi. Budynek nie posiada wind.
    6. W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
    7. Na terenie szkoły znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

     Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Piłsudskiego 25, 32-340 Wolbrom

     

    1. Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Piłsudskiego. Do wejścia tego prowadzą schody, które nie posiadają podjazdu dla wózków. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.
    2. Przy wejściu głównym do szkoły znajduje się dzwonek, z którego można skorzystać w godzinach pracy szkoły. Nie ma zamontowanych głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo  dla osób niewidomych i słabowidzących.
    3. Ponadto dostępne jest jeszcze jedno wejście od strony żłobka.
    4. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
    5. W budynku na każdym poziomie ( parter, pierwsze piętro) znajduje się korytarz z jedną klatką schodową. Budynek nie posiada wind.
    6. W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.

    Zespół Szkolno-Przedszkolny, os. Łokietka 10, 32-340 Wolbrom

    1. Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Armii Krajowej. Do wejścia tego prowadzą schody, które nie posiadają podjazdu dla wózków. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.
    1. Przy wejściu głównym do szkoły znajduje się dzwonek, z którego można skorzystać w godzinach pracy szkoły. Nie ma zamontowanych głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo  dla osób niewidomych i słabowidzących.
    2. Ponadto są jeszcze dwa wejścia: obok głównego i od strony ul. Kazimierza Wielkiego.
    3. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi na portierni.
    4. W budynku na każdym poziomie (parter, pierwsze piętro) znajduje się korytarz z dwiema klatkami schodowymi. Budynek nie posiada wind.
    5. W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
    6. Na terenie szkoły znajduje się parking dla samochodów osobowych.

     

  • WARSZTATY WIELKANOCNE, 27.03.2024

    Zapraszamy do galerii  

    Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Tuż przed Wielkanocą także w naszej szkole nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zorganizowane zostały Warsztaty Wielkanocne dla uczniów klas 1-3, podczas których wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Dzieci wykonały przepiękny OGRÓD WIELKANOCNY W SZKLE, pod czujnym okiem zaproszonych Pań - Alicji i Weroniki. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Efekty naszej pracy można obejrzeć w Galerii zdjęć. Dzieci zaniosły wykonane dekoracje do swoich domów. Będą one stanowić ozdobę wielkanocnych stołów.
    Pani Alicji i Weronice bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

    Edyta Oleksy

  • Wielki sukces ucznia naszej szkoły, 25.03.2024

    25 marca 2024r. odbył się finał XXI edycji konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Bolesławiu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, a  jego celem jest doskonalenie języka polskiego, upowszechnianie kultury językowej i propagowanie wśród uczniów i nauczycieli idei wspólnej odpowiedzialności za język polski.
    Naszą szkołę na szczeblu powiatowym reprezentowali uczniowie: Franciszek Kuś (kl. 3b), Marcel Gromadowski (kl. 3c), Piotr Tarnówka (kl. 3c) oraz Oliwier Pajkiert (kl. 3a).

    Z ogromną przyjemnością informujemy, że Małym Mistrzem Ortografii Powiatu Olkuskiego został uczeń naszej szkoły, Franciszek Kuś.

    Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu Franka!

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolbromiu
    ul. Mariacka 28
    32-340 Wolbrom
  • (+32) 6441069

Galeria zdjęć